Ruszyła rozbiórka Torsanu (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Rozpoczęły się prace przy rozbiórce zadaszenia nad starym sztucznym lodowiskiem w Sanoku. Wyłoniona w przetargu firma ma na to 2 miesiące czasu.

Wybudowany w latach sześćdziesiątych obiekt Torsanu jest umiejscowiony w centrum miasta, przy ul. Mickiewicza. Do 2006 roku to tutaj odbywały się mecze hokejowe, ślizgawki, trenowali sportowcy. Potem zadanie to przejęła nowo wybudowana Arena Sanok, zaś dotychczasowe lodowisko było wykorzystywane jako parking.

Wiele razy spotykano się z opiniami, że blaszany obiekt szpeci ścisłe centrum miasta i że należałoby coś z nim zrobić. Miasto Sanok ogłosiło więc przetarg na wyłonienie firmy, która dokona rozbiórki zadaszenia Torsanu. Wygrała go wrocławska firma, która weszła na plac rozbiórki 10 maja. W związku z tym mieszkańców korzystających do tej pory z parkingu na byłym lodowisku czekają utrudnienia, związane z pracami. Miasto prosi o wyrozumiałość i korzystanie z innych miejsc parkingowych.

źródło: Agnieszka Frączek, Urząd Miasta w Sanoku

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."