RZESZOW24.PL: Rzeszów będzie świętował rocznicę urodzin Jerzego Grotowskiego (FILM)

RZESZÓW / PODKARPACIE. 11 sierpnia przypada 80. rocznica urodzin Jerzego Grotowskiego – wielkiego artysty pochodzącego z Podkarpacia. Z tej okazji Teatr Maska wspólnie z niemiecką Szkołą Teatralno-Filmową Reduta, realizuje projekt pod nazwą „Śladami Jerzego Grotowskiego. Rzeszów-Berlin 2013. Wielkie Jubileusze”.

 

Imprezy w ramach pierwszej części projektu odbyły się już w czerwcu w Berlinie. Teraz przyszedł czas na rzeszowską publiczność i wspólne świętowanie 80. rocznicy urodzin Jerzego Grotowskiego.

W ramach projektu w dniach 11 i 27 sierpnia odbędą się spektakle teatralne – w tym widowiska plenerowe, a także wystawa fotografii Andrzeja Paluchiewicza, który przez wiele lat towarzyszył Grotowskiemu dokumentując nie tylko prace teatru, ale i życie prywatne.

O godzinie 16.00 rozpocznie się spektakl „Niech żyje cyrk!” w wykonaniu Teatru Maska. „Niech żyje cyrk” to groteskowa opowieść o grupie niespełnionych artystów, planujących wspaniałe przedstawienie oraz o… pewnej kaczce. Natomiast o godzinie 18.00 Dagny Cipora zaprezentuje swój monodram muzyczny „DAGNY. BRECHT. księżniczka. żebraków”, który powstał w ramach warsztatu IV roku Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi w 2012 r.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."