Sanoccy policjanci poznali swoich następców (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W piątek Komendę Powiatową Policji w Sanoku odwiedzili uczniowie klas o profilu ogólnopolicyjnym z Zespołu Szkół nr 5 w Sanoku. Mieli oni okazję przyjrzeć się pracy policjantów oraz zaprezentować swoje umiejętności nabyte w trakcie kształcenia.

Uczniów przywitał Komendant Powiatowy Policji w Sanoku insp. Mirosław Pawełko. Gratulował wyboru szkoły i zachęcił do wstąpienia w szeregi Policji.

Po powitaniu uczniowie klasy trzeciej pisali test z wiedzy o tematyce policyjnej oraz prezentowali umiejętności, jakie nabyli w toku kształcenia. Następnym etapem było zwiedzanie budynku komendy oraz podglądanie pracy policjantów. Zaprezentowano im policyjny sprzęt specjalistyczny oraz pomieszczenia, gdzie umieszczane są osoby zatrzymane przez Policję.

W kolejnym etapie technik kryminalistyki zademonstrował metodę pobierania odcisków palców oraz zabezpieczania dowodów rzeczowych i śladów na miejscu przestępstwa. Ogromnym zainteresowaniem jak zwykle cieszył się pies policyjny. Młodzież miała okazję zobaczyć pokaz jego umiejętności w schwytaniu niebezpiecznego przestępcy. Przewodnik psa opowiadał o codziennej pracy, a także o szkoleniach, jakie należy odbyć, aby pies został dopuszczony do służby.

Na zakończenie spotkania Komendant Pawełko wręczył dyplomy uczniom, którzy napisali test wiedzy najlepiej:

I miejsce Anna Konik

II miejsce Justyna Skiba

III miejsce Monika Szałajko

Dodatkowo zostały wyróżnione:

Kamila Sobaś oraz Magdalena Skitał

Gratulujemy zwycięzcom! Mamy nadzieję, że ten dzień zapisze się w pamięci uczestników jako ciekawy.

źródło: KPP Sanok

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."