Sanoccy policjanci tuż za podium (FILM)

16-07-2013

SANOK / PODKARPACIE. Wczoraj odbył się podkarpacki finał ogólnopolskiego konkursu par patrolowych „Patrol Roku 2013″. W zmaganiach wzięły udział 23 pary patrolowe. Wśród nich znaleźli się również policjanci z Sanoka, zajmując ostatecznie pierwsze miejsce za podium.

O tytuł „Patrolu Roku 2013″ na Podkarpaciu i przepustki do ogólnopolskiego finału tego konkursu rywalizowało 23 pary patrolowe – po jednej z każdej komendy miejskiej i powiatowej Policji i dwie z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie.

Policjanci, którzy na co dzień pełnią służbę w komórkach patrolowych i interwencyjnych, zmagali się z czterema konkurencjami. Zaczęli od strzelania z broni palnej, potem pokonywali policyjny tor przeszkód (ruchomą kładkę, drewniany płot wysoki na 160 cm, szeroki na 220 cm rów, równoważnię, drabinkę), demonstrowali techniki obezwładniania osób i rozwiązywali test z wiedzy zawodowej.

Komisja sędziowska, którą tworzyli eksperci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, oceniała umiejętności poszczególnych zawodników, ale także umiejętność współpracy w dwuosobowym zespole.

Policjanci z Sanoka st. sierż. Paweł Stec oraz sierż. Janusz Węgrzyn bardzo dobrze poradzili sobie z konkurencjami i niewiele brakło aby znaleźli się na podium. Z zaszczytnym czwartym miejscem powrócili do jednostki i odebrali gratulacje od Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku insp. Mirosława Pawełko.


KPP Sanok

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.