Sanoccy szóstoklasiści: test nie był trudny

04-04-2013

SANOK / PODKARPACIE. Dzisiaj  uczniowie klas szóstych szkół podstawowych pisali test kompetencyjny. Na Podkarpaciu do pierwszego w życiu egzaminu z j. polskiego, matematyki, historii i przyrody podeszło ponad 22 tysiące uczniów. W Sanoku egzamin zdawało 394 szóstoklasistów.  Wyniki będą znane pod koniec maja.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Sanoku test pisało 105 uczniów. Stawili się wszyscy, jak jeden mąż, choć jeszcze wczoraj była obawa, że 4 uczniów z powodu  choroby, nie będzie mogło wziąć udziału w sprawdzianie.
- Nikt nie wyszedł przed czasem - mówi Lidia Mackiewicz-Adamska, dyrektor „jedynki”. – Nie wiem, czy było to wynikiem tego, iż test był trudny, czy też uczniowie wzięli sobie do serca nasze uwagi, by się nie spieszyć. Sami uczniowie test ocenili różnie. Jedni twierdzili, że był łatwy, inni że „taki sobie”.

- Nie rozmawiałam z dziećmi długo, ale pierwsze wrażenia, które mi przekazały były bardzo pozytywne - podkreśla Maria Harajda, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Sanoku, w której test pisało 95 szóstoklasistów. - Uczniowie uznali, że z matematyki zadania nie były trudne. Natomiast w ich opinii pytania z języka polskiego były bardziej podchwytliwe.  Trzeba się było mocno zastanawiać nad odpowiedziami, by nie popełnić błędów.  Generalnie uczniowie stwierdzili, że test, który pisali w ramach przygotowania do egzaminu w szkole, był trudniejszy.

Wyniku testu nie mają wpływu na rekrutacje do szkół gimnazjalnych. Nie mnie jednak w opinii nauczycieli i rodziców są diagnozą poziomu edukacji w danej szkole. W zeszłym roku najlepszy wynik w Sanoku osiągnęła SP2 przed SP1 i SP4. W powiecie sanockim test najlepiej napisali uczniowie ze szkoły w Mokrem, ale tam do sprawdzianu przystąpiło tylko 3 trzech szóstoklasistów,  i uczniowie SP2 w Zagórzu.

foto: sxc.hu

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.