AKTUALIZACJA: KONIEC AUTOSANU? Zarząd złożył wniosek o upadłość fabryki. ZOBACZ: Oświadczenie Zarządu Spółki

SANOK/ PODKARPACIE. – Ktoś powinien przyjść do ludzi i nam to powiedzieć – mówi Ewa Latusek, przewodnicząca NSZZ „Solidarność” w Autosanie. – Wiemy tylko tyle, że jutro mamy nie przychodzić do pracy. Zarząd wydał taki komunikat.

Dzisiaj w Autosanie gruchnęła hiobowa wieść, że do V Wydziału Gospodarczego Sądu Rejonowego w Krośnie wpłynął wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej Autosanu.
- Po co dawali ludziom nadzieję? Po co była ta gadka o inwestorach. Przecież już wcześniej zarząd musiał wiedzieć, że taki wniosek wpłynie – denerwuje się Ewa Latusek.

Prezesa Franciszka Gaika nie było dzisiaj w fabryce. Udało nam się jednak z nim skontaktować.
Potwierdził, że zarząd Autosanu złożył dzisiaj wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej.Stosowne oświadczenie ma dzisiaj pojawić się na stronie internetowej zakładu.

Przeprowadziliśmy skutecznie proces restrukturyzacji - podkreśla prezes Gaik. – Jednakże wobec braku możliwości dalszego finansowanie restrukturyzacji i produkcji, zarząd musiał złożyć taki wniosek. Nie miał wyboru. Dzięki temu pracownikom zostanie wypłacone wynagrodzenia z Funduszu Świadczeń Gwarantowanych.

W poniedziałek załoga ma normalnie stawić się do pracy. Co ją wtedy czeka?
- Ludzie pocieszają, że wszystko jest w rękach syndyka – dodaje przewodnicząca zakładowej „Solidarności”.
- Na rynku motoryzacyjnym jest firma, która od 3 lat jest w upadłości, a mimo to cały czas trwa w niej produkcja.

ZOBACZ: Oświadczenie Zarządu Spółki Autosan S.A.

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."