SANOK: Lato bez odkrytego basenu

03-06-2013

SANOK / PODKARPACIE. Po raz pierwszy od lat miejski basen kryty będzie czynny cały rok. Przejmie on rolę basenu odkrytego, który w bieżącym sezonie letnim nie zostanie uruchomiony.

Decyzja ta została podjęta z kilku powodów. Przede wszystkim kierownictwo MOSiR-u chce utrzymać 70 dni pełnej dostępności do infrastruktury basenowej w sezonie letnim. Pozwoli to także uniezależnić funkcjonowanie obiektu od warunków atmosferycznych – deszczowej pogody i chłodniejszych dni, które drastycznie zmniejszały dostępność basenu (do 30 dni w sezonie letnim ).

Poza tym utrzymanie basenu otwartego wiąże się z dwa razy większymi wydatkami.

- Obiekt ma już przecież 37 lat, więc wystrojem i warunkami nie spełnia wymaganych kryteriów. Liczba korzystających z niego osób zmniejsza się z roku na rok. Dzięki zastąpieniu go w bieżącym sezonie letnim basenem krytym, MOSiR zaoszczędzi ok. 130 tys. zł, realizując tym samym program oszczędnościowy wdrożony przez Miasto – mówi dr Damian Delekta, dyrektor MOSiR w Sanoku.

Basen kryty, na potrzeby sezonu letniego, zostanie uruchomiony już 28 czerwca. Poprzedzi to przerwa techniczna, potrzebna na prace serwisowe, która będzie trwać od 10 do 27 czerwca. Z basenu będzie można korzystać codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 21.00, zaś w sobotę i niedzielę w godzinach 10.00 – 18.00. MOSiR dopuszcza możliwość wynajęcia basenu w innych godzinach, zarówno dla grup zorganizowanych, jak i klientów indywidualnych, po wcześniejszej rezerwacji, tel. 13 46 59 155, 695 84 00 57.

źródło: Agnieszka Frączek, Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.