SANOK: Parking wielopoziomowy prawie gotowy (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. 98 miejsc parkingowych w ścisłym centrum miasta jeszcze do końca czerwca powinno zostać oddane do użytku mieszkańców oraz turystów odwiedzających Sanok. Trwają prace wykończeniowe oraz odbiory na nowo wybudowanym parkingu wielopoziomowym w Sanoku.

Sanok jest miastem stawiający między innymi na turystykę. Szacuje się, że rocznie odwiedza go kilkaset tysięcy turystów. Zarówno goście, jak i mieszkańcy mają kłopot ze znalezieniem miejsc parkingowych w centrum miasta. Parking wielopoziomowy ma odegrać istotną rolę w rozwiązaniu tego problemu. Na razie nie wiadomo jednak kto będzie go obsługiwał.

Trzykondygnacyjny, zamknięty parking zwieńczony jest żelbetowym stropodachem, na którym umiejscowiony jest tzw. zielony dach. Pozwoli on przede wszystkim na obniżenie temperatury, wzrost wilgotności powietrza, a zasadzona tam roślinność będzie pochłaniać pyły, gazy i dwutlenek węgla oraz produkować tlen.

Koszt całej inwestycji to około 7,5 mln zł. Pieniądze na realizację zadania przeznaczyło miasto, które na tę inwestycję pozyskało ponadto środki unijne.

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."