SANOK / PODKARPACIE: Rekordowy przemyt papierosów ujawnili funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej

PODKARPACIE. Rekordowy przemyt papierosów ujawnili dzisiaj funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Tak dużego przemytu, o wartości kilku milionów złotych, nie notowano w Polsce południowo – wschodniej w ostatnich latach.

Podczas rutynowej kontroli drogowej w okolicach Nowego Żmigrodu skontrolowano „tira” na polskich numerach, w którym, jak się okazało, przewożono nielegalnie papierosy. W tej chwili w Sanoku trwa rozładunek i wycena kontrabandy, ale już można powiedzieć, że jest to największy w ostatnich latach przemyt wyrobów tytoniowych na terenie BOSG. Szacuje się, że przewożono ponad 230 tysięcy paczek papierosów o łącznym tonażu 7 – 8 ton, na kwotę kilku milionów złotych.

Dwaj kierowcy, obywatele polscy, zostali zatrzymani do wyjaśniania. Prawdopodobnie papierosy przewożone z Rumunii miały trafić na rynek UE, a konkretnie do Wielkiej Brytanii.

 

Źródło: tvPodkarpacie.pl / esanok.pl

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."