SANOK: Pościg policji za pijanym kierowcą

SANOK / PODKARPACIE. Zatrzymaniem pijanego kierowcy zakończył się pościg za samochodem renault, który nie stosował się do przepisów ruchu drogowego. Kontrola stanu trzeźwości wykazała, że mężczyzna miał niemal 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci patrolując ul. Mickiewicza w Sanoku, w piątek po godz. 22, zauważyli samochód marki Renault, który jechał całą szerokością jezdni. W pewnym momencie pojazd zjechał na pas, którym poruszał się radiowóz, jadąc czołowo na policjantów. Funkcjonariusze uniknęli zderzenia, zawrócili i ruszyli w pościg za renault. Kierujący jednak nie reagował na polecenia i zamiast zatrzymać się, przyspieszył. Przejeżdżał kolejnymi ulicami Sanoka stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Renault zostało zatrzymane przez funkcjonariuszu przy ul. Dmowskiego, w zatoczce autobusowej. W trakcie legitymowania kierowcy, policjanci podjęli decyzję o zbadaniu jego stanu trzeźwości. Okazało się, że 29-letni mieszkaniec powiatu sanockiego miał w organizmie niecałe 2,5 promila alkoholu.

Postępowanie w sprawie prowadzi sanocka Policja.

źródło: KPP Sanok

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."