Solina24.pl : Władze gminy Solina chcą zmienić nazwę miejscowości Polańczyk (FILM i ZDJĘCIA)

05-02-2013

POLAŃCZYK / PODKARPACIE. W miejscowości Polańczyk zostaną przeprowadzone konsultacje z mieszkańcami w sprawie zmiany nazwy całej miejscowości na Polańczyk – Zdrój.

W Polańczyku lecznictwo uzdrowiskowe rozpoczęto w 1974 roku, natomiast od 1999 roku miejscowość posiada status uzdrowiska. Nazwa Polańczyk – Zdrój odnosi się jednak tylko do części uzdrowiskowej miejscowości. Nie jest to urzędowa nazwa wsi.

Rada Gminy Solina, zainspirowana przez dyrektorów obiektów sanatoryjnych, postanowiła to zmienić. Musi jednak przeprowadzić w tej sprawie konsultacje z mieszkańcami.

Odbędą się one na terenie sołectwa Polańczyk, Osiedla Panorama i Na Górce oraz w Zdroju. Podczas konsultacji mieszkańcy Polańczyka będą odpowiadać tylko na jedno pytanie: Czy jest Pan/ Pani za zmianą urzędowej nazwy Polańczyk na Polańczyk – Zdrój dla całej miejscowości?

Konsultacje rozpoczną się jeszcze w lutym. Jeśli mieszkańcy opowiedzą się za zmianą nazwy, wówczas władze gminy wystąpią do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z odpowiednim wnioskiem.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.