Strażnicy graniczni znaleźli grzybki halucynogenne w opakowaniach po słodyczach

BIESZCZADY / PODKARPACIE. 429 grzybów halucynogennych ukrytych w opakowania po słodyczach ujawnili  funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Ustrzykach Górnych.

W niedziele (29 bm) strażnicy graniczni z Ustrzyk Górnych zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Volkswagen Polo. Podróżowała nim para: kobieta i mężczyzna w wieku 20 lat – mieszkańcy Łodzi. Na tylnim siedzeniu ich pojazdu funkcjonariusze znaleźli opakowania po ciastkach a w nich grzyby halucynogenne. Po dokładnym sprawdzeniu samochodu ujawniono dodatkowo woreczek foliowy z zielonym suszem pochodzenia roślinnego – badania narkotestami potwierdziły obecność w nim THC.

Kobieta i mężczyzna zostali zatrzymani w związku z art. 62 § 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii: „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”

Osoby przekazano funkcjonariuszom Policji z KPP w Ustrzykach Dolnych celem dalszego prowadzenia sprawy.

 

źródło: BiOSG

 

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."