TOMASZ PORĘBA: Decyzja KRRiT to efekt wielomiesięcznej batalii w Polsce i za granicą

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała o przyznaniu Fundacji Lux Veritatis koncesji na nadawanie na multipleksie pierwszym.
Głos milionów katolików w końcu został wysłuchany – komentuje Tomasz Poręba.

Zdaniem europosła PiS KRRiT nie mogła dłużej ignorować coraz liczniejszych protestów w obronie katolickiego nadawcy, któremu niesłusznie przez ostatnie miesiące odmawiano prawa do miejsca na multpleksie.
- O telewizję Trwam upominały się miliony Polaków w kraju i za granicą. Wielokrotnie podnosiłem tę sprawę w Parlamencie Europejskim, kierowane były liczne interpelacje do Komisji Europejskiej, odbył się także protest przed siedzibą Parlamentu w Brukseli. Cieszę się, że ta wielomiesięczna batalia znalazła wreszcie szczęśliwy finał. Polacy mają prawo do katolickiej telewizji w swoich domach – zaznaczył Poręba.

Europoseł PiS dodał, że KRRiT jest zobligowana do zapewnienia polskim obywatelom pluralizmu medialnego i w związku z tym tak długie odwlekanie decyzji o przyznaniu telewizji Trwam miejsca na multipleksie było niezrozumiałe.

- Dziś możemy się cieszyć, że wywierana presja przyniosła sens – ocenił Poręba

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."