Trzeźwy poranek na bieszczadzkich drogach

BIESZCZADY, LESKO / PODKARPACIE. Ponad stu kierowców wczoraj rano zostało przebadanych na obecność alkoholu w organizmie, w ramach akcji „Trzeźwy poranek”, prowadzonej na drogach powiatu leskiego i bieszczadzkiego. Policjanci ujawnili czterech nietrzeźwych kierujących.

Od czwartej rano policjanci z drogówki prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Głównym celem takich policyjnych działań jest wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących i zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom dróg. Pomimo trudnych warunków drogowych, informacji o karach za jazdę w stanie nietrzeźwości znaleźli się tacy, którzy wsiedli do swoich pojazdów pod wpływem alkoholu.

W Ustrzykach Dolnych policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących:

Dwóch 50-letnich mężczyzn – mieszkaniec gm. Sanok i mieszkaniec gm. Ustrzyki Dolne podczas kontroli mieli ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz obaj odpowiedzą za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za ten czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Po alkoholu wsiadł także do samochodu 56-letni mieszkaniec gm. Ustrzyki Dolne. Badanie wykazało 0,46 promila alkoholu w organizmie. Kierujący odpowie za wykroczenie. Za prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu grozi kara aresztu lub grzywny nie mniejsza niż 50 zł, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

W Lesku zatrzymano 32-letniego mieszkańca Rzeszowa. W jego organizmie o godz. 5.30 stwierdzono 0,48 promila alkoholu. Za swój czyn kierowca odpowie przed sądem.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne, KPP Lesko

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."