UWAGA! Utrudnienia w ruchu drogowym w Sanoku!

11-03-2013

SANOK / PODKARPACIE. Robotnicy wrócili na plac św. Michała i ulice przyległe, gdzie kontynuowana jest rewitalizacja w ramach projektu realizowanego przez Miasto Sanok. Od 18 marca br. inwestycję będzie również prowadziło Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. W związku z tym mieszkańców czekają utrudnienia w ruchu drogowym.

Kontynuacja prac rewitalizacyjnych rozpocznie się od placu św. Michała, gdzie układana będzie nowa nawierzchnia z kostki, a także instalowane oświetlenie. Równocześnie na ul. Piłsudskiego dokończona zostanie budowa nowego chodnika. Nowa nawierzchnia oraz oświetlenie powstaną także na ul. Grzegorza z Sanoka, która jest kolejną w centrum miasta ulicą objętą rewitalizacją.

Natomiast już 18 marca mieszkańców Sanoka czekają spore utrudnienia na głównym ciągu drogowym biegnącym przez miasto – od Ronda Beksińskiego do przejazdu kolejowego na Lipińskiego (ul. Rymanowska – ul. Kościuszki – u. Jagiellońska). Będzie to spowodowane pracami wykonywanymi przez SPGK przy wymianie starej sieci wodociągowej na nową. Są to działania niezbędne do realizacji przez Powiat Sanocki planowanego remontu ciągu tych dróg.

Budowa wodociągu przebiegać będzie w 3 etapach, równoznacznych z zamknięciem danych odcinków dróg dla ruchu samochodowego.

Na pierwszy ogień pójdzie ul. Kościuszki na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Grzegorza, a następnie na odcinku ul. Jagiellońskiej do tzw. „Okopisko”. Tutaj prace wodociągowe potrwają do końca maja, co sprawi, że ścisłe centrum miasta będzie niedostępne dla samochodów, tym bardziej, że po świętach nastąpi również zamknięcie ul. Grzegorza z Sanoka. Przejazd tymi rejonami będzie miała zapewniona tylko komunikacja miejska oraz samochody dostawcze. Mieszkańców prosimy o dojazd do domów ulicami bocznymi.

Drugi etap obejmie odcinek od ul. Podgórze do przejazdu kolejowego na ul. Lipińskiego. W ostatnim etapie prace będą wykonywane od Ronda Beksińskiego do ul. Sikorskiego. Roboty te mogą potrwać do końca sierpnia.

Z powodu prac prosimy kierowców o bezwzględne stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza znaków zakazu postoju, zatrzymywania się i wjazdu. Straż Miejska i Policja będą prowadzić surowe kontrole.

źródło: Agnieszka Frączek (UM SANOK)

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.