Uważajmy na kieszonkowców

PODKARPACIE. Policjanci ostrzegają przed kieszonkowcami, którzy w okresie przedświątecznym są bardziej aktywni. Złodzieje szukają swoich ofiar w zatłoczonych sklepach, na bazarach i w środkach komunikacji publicznej.

Policjanci przypominają, że złodzieje szukają w tłumie osób, które trzymają portfele w łatwo dostępnych miejscach. Podkreślić należy, że bezpieczeństwo kupujących w dużym stopniu zależy od nich samych. Portfeli czy innych wartościowych przedmiotów nie powinniśmy nosić w zewnętrznych kieszeniach kurtek czy płaszczy.  Łatwym łupem dla złodzieja jest także damska torebka noszona w nieodpowiedni sposób. Dlatego zawsze torebki powinny być noszone z przodu, gdzie są w zasięgu naszego wzroku.

W okresie przygotowań do świąt aktywni są również złodzieje samochodów. Niektórzy z nich nie włamują się do auta, ale kradną kluczyki właścicielowi zajętemu zakupami. Warto więc również kluczyki samochodu schować do wewnętrznej kieszeni kurtki.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

foto: sxc.hu

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."