Uważajmy na złodziei

18-01-2013

SANOK / PODKARPACIE. Niezamknięte drzwi domu jednorodzinnego wykorzystał złodziej, który w środę po południu wszedł do budynku  na ul. Lipińskiego w Sanoku i z przedpokoju mieszkania skradł saszetkę z dokumentami, kartami bankomatowymi oraz kluczami. Policja prowadzi czynności w tej sprawie.

Złodzieja nie odstraszył nawet fakt, że w mieszkaniu przebywali domownicy. Sanocka Policja apeluje o właściwe zabezpieczanie swoich domów przed złodziejami. Zamykajmy drzwi wejściowe do mieszkań, także wtedy, gdy jesteśmy w domu. Nie zostawiajmy w bezpośredniej okolicy drzwi wejściowych torebek, saszetek, portfeli, dokumentów czy kluczy do mieszkania, bo stanowią one łatwy łup dla złodzieja. Rozmawiajmy o tym problemie z osobami starszymi, samotnie zamieszkującymi, gdyż to właśnie osoby w podeszłym wieku są często ofiarami kradzieży.

Jeśli padliśmy ofiarą lub jesteśmy świadkami przestępstwa,  bądź zachowanie obcych nam osób wzbudza nasze podejrzenia, natychmiast informujmy Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 997.

KPP Sanok

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.