Wstrzymane fundusze unijne dla Podkarpacia

PODKARPACIE. Jak podaje Radio Rzeszów Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zatrzymało dotacje unijne dla Podkarpacia. Jest to odpowiedź na sugestie Komisji Europejskiej, która w ubiegłym tygodniu zalecała taki krok w związku z kontrolą CBA w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego.

Wstrzymanie unijnych wypłat oznacza, że inwestycje oparte na wspólnotowych pieniądzach zostaną odcięte od finansowego źródła.

Dzisiaj w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego odbędzie się specjalne spotkanie. Do Warszawy udali się: marszałek Mirosław Karpyta, wicemarszałek Zygmunt Cholewiński i szefowa departamentu Rozwoju Regionlanego Marta Matczyńska.

Kontola podkarpackiego urzędu marszałkowskiego została przeprowadzona przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego w połowie lutego i dotyczyła rzekomych nieprawidłowości przy udzielaniu dotacji w latach 2011-2012.

źródło: własne / Radio Rzeszów

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."