Wygrana z Neobusem na zakończenie rundy zasadniczej! (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Siatkarze TSV Mansard Sanok pokonali SMS Neobus Niebylec 3:1 w meczu ostatniej, 18. kolejki III ligi. Sanoczanie zakończyli tę część rozgrywek na pozycji lidera. Wiemy już, gdzie odbędzie się pierwszy turniej finałowy.

ZOBACZ MATERIAŁ FILMOWY

Sanoczanie od kilku tygodni mieli zapewnione 1. miejsce po sezonie zasadniczym. Bez presji zagrali także goście, którzy byli pewni utrzymania w lidze i nie mieli szans na awans do najlepszej czwórki.

Od pierwszych piłek warunki na parkiecie dyktowali gospodarze. Dobra zagrywka utrudniała siatkarzom z Niebylca rozgrywanie kolejnych akcji. W pierwszym i drugim secie, sanoczanie uzyskiwali przewagę punktową, której nie oddali do końca partii. Inny przebieg miała trzecia odsłona gry, w której skuteczniej zagrali niebylczanie i na tablicy świetlnej pojawił się rezultat 2:1. Ostatni jak się później okazało set, przebiegał pod zdecydowane dyktando TSV. Wygrana 25:15 przypieczętowała zwycięstwo w całym meczu 3:1.

Trener Maciej Wiśniowski wprowadził do gry wszystkich zawodników. Po raz kolejny, zmiennicy stanęli na wysokości zadania, potwierdzając przydatność do drużyny.

Już w najbliższą sobotę rozpoczynają się finały III ligi. 2. miejsce po rundzie zasadniczej zajął zespół SST Lubcza Racławówka i to on będzie gospodarzem pierwszego turnieju. W dniach 23-24.03, finałowa rywalizacja przeniesie się do Sanoka. W walce o wojewódzki triumf i awans do baraży o II ligę wezmą udział: MKS MOSiR Jasło, TKF ITS Anilana Rakszawa, SST Lubcza Racławówka i TSV Mansard Sanok.

TSV Mansard Sanok – SMS Neobus Niebylec 3:1 (25:22, 25:11, 20:25, 25:15)

Skład TSV: Piotr Kochan, Jakub Zmarz, Piotr Sokołowski, Michał Środa, Dawid Róg, Grzegorz Mańko, Tomasz Sokołowski (libero) oraz Tomasz Jasik, Adrian Gratkowski, Arkadiusz Baran, Przemysław Chudziak, Krzysztof Dziadosz (libero).

Trener: Maciej Wiśniowski

Najlepszym zawodnikiem meczu został Jakub Zmarz.

Warto odnotować bardzo dobrą frekwencję wśród kibiców, którzy przez cały sezon wspierają sanocką drużynę.