Zakapiorskie zaduszki w Cisnej

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Tradycyjnie w drugi weekend po Wszystkich Świętych, w Cisnej odbędą się Zakapiorskie Zaduszki. W tym roku w ich organizację włączyło się Gminne Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej.

Początek wydarzenia 9 listopada o godz. 18.00. W programie wspominki poetycko-muzyczne przy Kapliczce pamięci w Cisnej i zapalenie zniczy na grobach zmarłych przyjaciół na ciśniańskim cmentarzu. Około godz. 19.00 w Gminnym Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej zostanie otwarta wystawa wspomnieniowa poświęcona Zofii Komedowej Trzcińskiej, która przybliży i przypomni czasy, kiedy to, już po śmierci Krzysztofa Komedy, zamieszkała w Bieszczadach.

W ramach wystawy przewidziana jest ekspozycja zdjęć i pamiątek po Zofii Komedowej, spotkanie z Tomaszem Lachem – synem Zofii Komedowej oraz z pisarzem Andrzejem Potockim. Zostanie również pokazany dokument „Crazy Girl”zrealizowany przez GCKiE, a utwory Krzysztofa Komedy wykona Angela Gaber Ensemble.

źródło: materiał nadesłany

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."