Zakochaj się w Polsce nocą w sanockim BWA (FILM)

23-08-2013

SANOK / PODKARPACIE. W Polsce nocą mogli zakochać się sanoczanie, którzy czwartkowy wieczór spędzili w sanockim BWA, gdzie odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Krzysztofa Masiuka. Relacja z wystawy w materiale filmowym.

 

Krzysztof Masiuk

Góral z urodzenia i pochodzenia. Podróżnik, żeglarz i fotograf. Miłośnik polskich gór. Zakochany w Beskidach i Bieszczadach, które wielokrotnie przemierzył z plecakiem. Autor licznych fotoreportaży m.in. z Karaibów, Seszeli, Cyklad, Wysp Liparyjskich, czy Spitsbergenu. Laureat krajowych i zagranicznych nagród w dziedzinie fotografii. Jego ostatnim projektem, nad który pracuje jest „Zakochaj się w Polsce nocą”, który prezentuje piękno polskich miast i miejscowości nocną porą.

Inspiracją unikalnego projektu Krzysztofa T. Masiuka są podróże po kraju.

Choć ulubionym tematem zdjęć pochodzącego z Suchej Beskidzkiej fotografika był do niedawna pejzaż, to za sprawą fascynacji dziełami XIX-wiecznego francuskiego fotografa Gustave Le Graya, rozpoczął on realizację swoich młodzieńczych marzeń o przedstawieniu Polski światłami nocy.

 

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.