AKTUALIZACJA: Załoga Autosanu jest już w Krakowie! Przybywa ludzi pod siedzibą Zasady

SANOK / PODKARPACIE. Załoga Autosanu, która przed godziną 7.00 wyjechała na pikietę przed siedzibą Grupy Zasada jest już w Krakowie. W pikiecie zgodnie ze wstępnymi szacunkami uczestniczyć może blisko 500 osób. Na miejscu są także funkcjonariusze policji, którzy zadbają o bezpieczeństwo podczas demonstracji.

- Nie wiemy czy dojechały już na miejsce spotkania autobusy ze związkowcami z innych miast. Mamy informację, że z różnych regionów Polski miało wyruszyć przynajmniej 8 autokarów - mówi Ewa Latusek, szefowa zakładowej Solidarności.

- Zgromadzenie publiczne zostało zgłoszone. 20 policjantów zadba zarówno o bezpieczeństwo, jak i o prawidłowe funkcjonowanie ruchu drogowego. Mamy informacje, że pikieta odbędzie się wyłącznie w obrębie zakładu, bezpośrednio przed budynkiem. Uczestnicy zgromadzenia nie będą blokować dróg. Z posiadanych przez nas wstępnych informacji wynika, że w wydarzeniu weźmie udział około 200 osób – mówi Anna Zbroja z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Według nieoficjalnych informacji do pikietujących przyłączają się nowe osoby, zarówno sanoczanie mieszkający w Krakowie, jak i związkowcy z innych miast. Zabrakło jednak Piotra Dudy, który w Sanoku nawoływał do wyjścia na ulice Sanoka i Krakowa. Liczba osób uczestniczących w pikiecie oscyluje wokół 400.

Przypominamy sanoczanom mieszkającym w Krakowie i jego okolicach, że pikieta rozpocznie się o godzinie 12.00 pod budynkiem grupy Zasada przy ulicy Armii Krajowej 19.

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."