Zawyją syreny alarmowe – tak sanoczanie uczczą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

SANOK / PODKARPACIE.  Dzisiaj (1 sierpnia) mija 69. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Symbolicznie w godzinę ,,W” uruchomione zostaną syreny alarmowe.

Dzień 1 sierpnia jest od wielu lat datą symboliczną w polskim kalendarzu. W tym dniu cała Polska czci pamięć i oddaje hołd bohaterskim żołnierzom Powstania Warszawskiego oraz mieszkańcom stolicy poległym i zamordowanym w czasie powstania. Powstanie Warszawskie, którego 69. rocznica przypada w bieżącym roku, zajmuje szczególne miejsce na kartach historii niepodległościowych zrywów narodu, ze względu na wyjątkowe bohaterstwo i tragizm losu jego uczestników.

W związku z powyższym, w dniu 1 sierpnia o godz. 17.00 na terenie powiatu sanockiego zostaną włączone syreny alarmowe. Syreny zostaną uruchomione na okres 1 minuty i emitować będą dźwięk ciągły.

Dźwięk syren w rocznicę godziny „W” stał się nieodłącznym atrybutem obchodów rocznicowych i ma wymiar symbolu, który powinien skłaniać do chwili refleksji nad ofiarą Powstańców Warszawskich i mieszkańców stolicy, jaką złożyli na ołtarzu Ojczyzny. Włączone syreny i zatrzymujący się w geście hołdu dla bohaterów Powstania Warszawskiego ludzie na ulicach polskich miast, wpisały się trwale nie tylko w symbolikę związaną z powstaniem, ale stały się także jednym z najważniejszych elementów polskiej tożsamości historycznej oraz najbardziej wymownych świadectw pamięci narodu o swoich bohaterach.

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."