Złodzieje rowerów w rękach policji (ZDJĘCIA)

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. W piątek 13 września policjanci Wydziału Kryminalnego ustrzyckiej komendy Policji zatrzymali dwóch sprawców kradzieży rowerów. Do kradzieży kilku rowerów na terenie gminy Ustrzyki Dolne doszło w sierpniu. Intensywna praca policjantów doprowadziła do ustalenia sprawców.

W sierpniu mieszkańcy gminy Ustrzyki Dolne kilkakrotnie zawiadamiali Policje o kradzieży rowerów. Funkcjonariusze rozpoczęli swoje działania i ustalili, że rowery ginęły także na terenie gminy Lesko. Były to rowery pozostawione na klatkach schodowych i w piwnicach. Z ustaleń policjantów wynikało, że sprawcami kradzieży są dwaj młodzi ludzie – nieletni mieszkaniec gminy Lesko oraz jego 24-letni kolega. Podczas przeszukań w ich domach policjanci znaleźli wiele rowerów już rozkręconych na części. Sprawcy przyznali, że część rozmontowanych rowerów ukryli w lesie, a ramy wrzucali do stawów i rzek. Rowery byłe demontowane i składane w całość z różnych wcześniej skradzionych części. Większość skradzionych rowerów pochodziła z terenu gminy Lesko. Najprawdopodobniej zamiarem sprawców był handel częściami i rowerami.

Wartość odnalezionych przez policjantów rowerów oszacowana została wstępnie na kilkanaście tysięcy złotych. Sprawę prowadzi Wydział Kryminalny KPP Ustrzyki Dolne

źródło: KPP Ustrzyki Dolne


DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."