Złota passa uczniów sanockiej szkoły muzycznej

SANOK / PODKARPACIE. Rafał Pałacki, uczeń klasy akordeonu Andrzeja Smolika Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. kontynuuje znakomitą serię sukcesów uczniów sanockiej szkoły. Zaledwie tydzień wcześniej zdobył I nagrodę w VI Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych w Stalowej Woli wraz z zespołem Creative Quintet.

Wkrótce odniósł kolejny piękny sukces – zdobywając I nagrodę w III Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym „Art-Duo Festiwal” w Pradze (28-30.04), uzyskując znakomitą ocenę 96 pkt na 100 możliwych przyznane przez 10-osobowe Jury z udziałem wybitnych akordeonistów z Czech, Rosji, Ukrainy, Niemiec i Włoch. Polskę w Jury reprezentował Andrzej Smolik, przyjmując świetne recenzje i gratulacje po występach Rafała.

Rafał Pałacki mieszka w Tarnawie Górnej, a uczy się również w I Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku.

W dniach 21-23 marca odbywał się VIII Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz w Jaśle. W tym roku w szranki stanęło aż 109 młodych muzyków z całego kraju. W jury zasiadali znakomici pedagodzy – instrumentaliści z Warszawy, Krakowa i Łodzi.

Sanockie skrzypaczki Aleksandra Kmiotek i Dominika Witowicz sięgnęły po najwyższe lokaty i zebrały znakomite opinie szanownego jury. Aleksandra wygrała konkurs, brawurowo wykonując koncert skrzypcowy a-moll Antonina Dworzaka oraz Polonez koncertowy D-dur Henryka Wieniawskiego. Dominika zaś swoim wykonaniem Koncertu d-moll Henryka Wieniawskiego oraz Harnasi Karola Szymanowskiego zasłużyła na zdobycie III nagrody. Obie dziewczyny są uczennicami Pani Grażyny Dziok, która jest dumna z ich sukcesów i otrzymała od jury dyplom uznania za wzorowe przygotowanie uczniów do konkursu. Obu skrzypaczkom akompaniowała Dorota Skibicka.

Należy nadmienić, że jeszcze w kwietniu będziemy mogli usłyszeć Aleksandrę Kmiotek grającą na deskach Filharmonii Podkarpackiej podczas Koncertu Absolwentów szkół muzycznych II st. Z orkiestrą Ola wykona także koncert Antonina Dworzaka.

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."