tvPodkarpacie.pl: Zobacz jak wyglądały warunki pogodowe i obozowisko szkoły przetrwania na Bukowym Berdzie! (FILM)

05-02-2013

BIESZCZADY. Otrzymaliśmy zdjęcia filmowe zrealizowane podczas akcji ratunkowej prowadzonej przez ratowników grupy bieszczadzkiej GOPR na Bukowym Berdzie. Materiał zawiera obraz obozowiska szkoły przetrwania. Zachęcamy do zapoznania się z unikatowym nagraniem.

W poniedziałek (4 stycznia) ratownicy grupy bieszczadzkiej GOPR, straży granicznej prowadzili akcję ratunkową na Bukowym Berdzie, gdzie utknęło 10 adeptów przygody z wrocławskiej szkoły przetrwania w wieku 14-16 lat. W bliskiej odległości od obozowiska ze względu na fatalne warunki atmosferyczne nie mógł wylądować helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. - wiatr osiągał prędkość do 80 km/h, natomiast widoczność była fatalna – mówił Stefan Zubel, kierownik filii LPR w Sanoku.

W efekcie helikopter wylądował w miejscowości Muczne i po upływie 3 godzin śnieżyca wykluczyła go z działań ratunkowych. W związku z tym grupa 10 osób została metodą tradycyjną sprowadzano z Bukowego Berda. – Jest to trudna akcja ponieważ odczuwalna temperatura jest bardzo niska a widoczność znikoma – mówił po powrocie helikoptera do Sanoka Huber Marek, szef szkolenie bieszczadzkiego GOPR-u.

Do szpitala w Ustrzykach Dolnych trafił wyziębiony i odwodniony 16-latek, z odmrożonymi dwiema stopami.

Jako pierwsi publikujemy nagranie z akcji ratunkowej na Bukowym Berdzie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.