„Podkarpackie Trójmiasto” wybrało najpopularniejszego sportowca i trenera

SANOK / PODKARPACIE. Sanocki sportowiec i trener znaleźli się w pierwszej dziesiątce V Plebiscytu na najpopularniejszych sportowców i trenerów Podkarpackiego Trójmiasta – Jasła, Krosna i Sanoka w 2013 roku. Rozstrzygnięcie, połączone z uroczystą galą odbyło się 10 kwietnia w Sanockim Domu Kultury.

Organizatorami plebiscytu są burmistrz Jasła Andrzej Czernecki, prezydent Krosna Piotr Przytocki i burmistrz Sanoka Wojciech Blecharczyk wspólnie z prezesem zarządu „Nowego Podkarpacia” Tadeuszem Więckiem.

W tym roku o miano najpopularniejszych sportowców ubiegało się 40 kandydatów z 17 klubów, reprezentujących 11 dyscyplin sportowych, natomiast o laury najpopularniejszych trenerów – 11 szkoleniowców. Ranking powstał w oparciu o głosy, jakie można było oddawać do końca lutego na kuponach, publikowanych w „Nowym Podkarpaciu”, „Tygodniku Sanockim” i „Obiektywie Jasielskim” oraz poprzez sms-y.

W tym roku jako jedyny z sanockich sportowców w pierwszej dziesiątce znalazł się piłkarz Piotr Łuczka ze Stali Sanok, który zajął 9 miejsce. Wśród trenerów zaś wysoko, bo na 2 pozycji, uplasował się trener Ciarko PBS Bank KH Sanok – Tomasz Demkowicz.

Rozstrzygnięciu Plebiscytu towarzyszyły występy sanockiej Formacji Tańca Towarzyskiego „Flamenco” i zespołu rozrywkowego pod dyrekcją Bartosza Konopki.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku




WYNIKI PLEBISCYTU

SPORTOWCY (SPT)
1. Dariusz Oczkowicz (KKK MOSiR PBS Bank KHS Krosno, koszykówka) – 9395 (2008 + 7387)
2. Grzegorz Munia (JKS Czarni 1910 Jasło, piłka nożna) – 9227 (522 + 8705)
3. Marcin Salamonik (KKK MOSiR PBS Bank KHS Krosno, koszykówka) – 7577 (710 + 6867)
4. Michał Bochenek (Automobilklub Małopolski w Krośnie, sporty samochodowe) – 7170 (696 + 6474)
5. Wojciech Pisarczyk (KKK MOSiR PBS Bank KHS Krosno, koszykówka) – 6900 (400 + 6500)
6. Ireneusz Brożyna (JKS Czarni 1910 Jasło, piłka nożna) – 6691 (606 + 6085)
7. Robert Książkiewicz (PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno, siatkówka) – 6599 (970 + 5629)
8. Łukasz Ciupa (PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno, siatkówka) – 6550 (1031 + 5519)
9. Piotr Łuczka (Stal Sanok, piłka nożna) – 6503 (873 + 5630)
10. Monika Lipka (Krośnieński Klub Sportowy Budo, karate) – 6442 (968 + 5474)

11. Przemysław Czarnecki (UKS Akademia Sportów Walki – Judo Jasło, judo) – 6191 (240 + 5951)
12. Joanna Nocula (UKS Akademia Sportów Walki – Judo Jasło, judo) – 6016 (432 + 5584)
13. Łukasz Szumiec (Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów, triathlon, kolarstwo, biegi długodystansowe) – 4620 (583 + 4037)
14. Dawid Nguyen Quang (Jasielski Klub Kyokushin Karate, karate) – 4552 (305 + 4247)
15. Claus Vissing (KSM Krosno, żużel) – 4542 (170 + 4372)
16. Katarzyna Nadziałek (PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno, siatkówka) – 4205 (911 + 3294)
17. Ewelina Mikołajewska (PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno, siatkówka) – 4119 (654 + 3465)
18. Tomasz Gadzała (PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno, siatkówka) – 4118 (966 + 3152)
19. Jakub Madej (Klub Sportowy Speed Jasło, pływanie) – 4052 (492 + 3560)
20 Bartłomiej Buczek (KS Karpaty Krosno, piłka nożna) – 3990 (686 + 3304)
21. Mariusz Fierlej (KSM Krosno, żużel) – 3891 (443 + 3448)
22. Tomasz Jaskółka (KKSz Urania MOSiR Krosno, szachy) – 3848 (251 + 3597)
23. Bartłomiej Wojnarowski (Krośnieński Klub Sportowy Budo, boks) – 3613 (200 + 3413)
24. Piotr Krzanowski (Stal Sanok, piłka nożna) – 3596 (186 + 3410)
25. Sebastian Sobolak (Stal Sanok, piłka nożna) – 3573 (214 + 3359)
26. Andrzej Dziugan (KKSz Urania MOSiR Krosno, szachy) – 3571 (266 + 3305)
27. Maksymilian Gibadło (Krośnieński Klub Sportowy Budo, boks) – 3523 (219 + 3304)
28. Przemysław Chudziak (TSV Mansard Sanok, siatkówka) – 3470 (242 + 3228)
29. Angelika Władyka (KKSz Urania MOSiR Krosno, szachy) – 3308 (268 + 3040)
30. Kamil Walaszczyk (KS Karpaty Krosno, piłka nożna) – 3210 (535 + 2675)
31. Aleksander Czerwiński (MKS MOSiR Jasło, siatkówka) – 3168 (538 + 2630)
32. Kamil Chmielowski (KS Karpaty Krosno, piłka nożna) – 3149 (286 + 2863)
33. Tobias Busch (KSM Krosno, żużel) – 3097 (246 + 2851)
34. Martin Vozdecky (Ciarko PBS Bank KH Sanok, hokej) – 2943 (918 + 2025)
35. Iwona Grzegorczyk (PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno, siatkówka) – 2461 (529 + 1932)
36. Filip Szeller (Krośnieński Klub Sportowy Budo, karate) – 2348 (357 + 1991)
37. Michał Środa (TSV Mansard Sanok, siatkówka) – 2182 (485 + 1697)
38. Michał Półchłopek (Krośnieński Klub Sportowy Budo, karate) – 1409 (136 + 1273)
39. Rafał Ćwikła (Ciarko PBS Bank KH Sanok, hokej) – 1216 (808 + 408)
40. Bogusław Rąpała (Ciarko PBS Bank KH Sanok, hokej) – 660 (375 + 285)


TRENERZY (T)
1. Ireneusz Kwieciński (KSM Krosno, żużel) – 3286 (131 + 3155)
2. Tomasz Demkowicz (Ciarko PBS Bank KH Sanok, hokej) – 2628 (895 + 1733)
3. Dominik Stanisławczyk (PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno, siatkówka) – 2418 (387 + 2031)

4.Szymon Szydełko (KS Karpaty Krosno, piłka nożna) – 2184 (100 + 2084)
5. Ryszard Skuba (JKS Czarni 1910 Jasło, piłka nożna) – 1713 (118 + 1595)
6. Krzysztof Jakubowicz (Krośnieński Klub Sportowy Budo, boks i karate) – 1614 (82 + 1532)
7. Dusan Radovic (KKK MOSiR PBS Bank KHS Krosno, koszykówka) – 1496 (246 + 1250)
8. Damian Ciborowski (Klub Sportowy Speed Jasło, pływanie) – 1326 (78 + 1248)
9. Marian Lorenc (KKSz Urania Krosno, szachy) – 1060 (130 + 930)
10. Michał Czarnecki (UKS MOSiR Jasło, judo) – 942 (114 +828)
11. Maciej Wiśniowski (TSV Mansard Sanok, siatkówka) – 341 (89 + 252)

|
reklama