16-latka ukrywała się przed Policją. Funkcjonariusze odnaleźli ją w Warszawie

SANOK / WARSZAWA. Dzięki współpracy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku oraz Komend Rejonowych Policji Warszawa IV i V zatrzymana została nieletnia, która była poszukiwana celem doprowadzenia do placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Dziewczyna, chcąc uniknąć doprowadzenia do ośrodka, ukrywała się przed organami ścigania.

Sanoccy policjanci prowadzili poszukiwania za 16-letnią mieszkanką powiatu sanockiego, która nie powróciła z przepustki do placówki opiekuńczo–wychowawczej. Dziewczyna została umieszczona w ośrodku decyzją sądu rodzinnego, który wydał też nakaz zatrzymania i doprowadzenia. Nastolatka już niejednokrotnie była poszukiwana przez Policję.

Prowadzący poszukiwania policjanci, podczas wykonywania czynności mających na celu zatrzymanie nieletniej, ustalili, że dziewczyna często zmienia miejsce pobytu oraz numer telefonu. W miejscach, w których przebywała, ukrywała swoją tożsamość.

W wyniku czynności operacyjnych ustalono, że tym razem nieletnia zatrzymała się w Warszawie. Dzięki współpracy z policjantami z Komend Rejonowych Warszawa IV i V udało się zatrzymać nieletnią. Policjanci ustalili miejsce i pojazd, którym wraz z młodym chłopakiem miała podróżować poszukiwana nieletnia. Funkcjonariusze Referatu Wywiadowców dokonali kontroli drogowej. W trakcie legitymowania dziewczyna zachowywała się bardzo nerwowo. Podała policjantom nieprawdzie dane osobowe. Została przewieziona na komendę w celu ustalenia tożsamości. Tam przyznała, że wiedziała o poszukiwaniu i podała prawdziwe personalia.

Nieletnią przekazano do placówki opiekuńczo-wychowawczej.

KPP Sanok
foto: sxc.hu

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."