Biły Rekord Guinnessa w myciu zębów (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Dzieci z samorządowego Przedszkola Publicznego nr 2 w Sanoku wspólnie z dziećmi z całej Polski ustanowiły Rekord Guinnessa w największej liczbie osób myjących zęby w tym samym czasie.

W tym roku Przedszkole Nr 2, już po raz kolejny, wzięło udział w IV Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków „Akademia Aquafresh”, którego celem jest profilaktyka higieny jamy ustnej u najmłodszych. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pełnych gier, zabaw i konkursów, podczas których wraz z bohaterami programu, Pastusiami i Barneyem, uczyły się jak prawidłowo dbać o ząbki oraz jak walczyć z niedobrym Robaczkiem Próchniaczkiem.

Dodatkową atrakcją tegorocznej edycji był udział w ustanowieniu Rekordu Guinnessa w największej liczbie osób myjących zęby w tym samym czasie. 30 września, dokładnie o godz. 12.00  wszystkie dzieci w przedszkolu, wraz ze swoimi kolegami z całej Polski,  przez 2 minuty szczotkowały zęby. I udało się! Rekord Guinnessa został ustanowiony! 257 500 dzieci w Polsce w tym samym czasie myło zęby. Tym samym pobiliśmy Rekord Guinnessa, który został ustanowiony w Indiach w 2007 roku, gdzie jednocześnie myło zęby 177 003 osób.

W nagrodę Przedszkole otrzymało specjalny Certyfikat świadczący o uczestnictwie w ustanowieniu Rekordu. Gratulacje!

materiały nadesłane

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."