NIEDZIELA: Błogosławieństwo dzieci i konna przejażdżka

TREPCZA / PODKARPACIE. Dzisiaj (28 XII) w święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa wnętrza kościoła parafialnego wypełnią melodie kolęd śpiewane przez najmłodszych uczestników liturgii. Na zakończenie Mszy o godz. 11:30 z modlitwą za rodziny wszystkie dzieci otrzymają w darze świąteczne błogosławieństwo.

Przy sprzyjającej pogodzie młodzi kolędnicy obowiązkowo muszą się zatrzymać w przystrojonej od wczoraj na zimowo „Szopce pod gwiazdami” Tam będzie miał miejsce tradycyjny pokłon dzieci składany Dzieciątku Jezus wraz ze swoimi domowymi przyjaciółmi. W tym szczególnym czasie wszelkie stworzenie pragnie oddać cześć swemu Panu, który stał się człowiekiem.

Nic tak nie tworzy atmosfery świąt, jak biały puch z nieba... Przykryta nim „Stajenka pod gwiazdami” staje się wyjątkowo urocza i jednocześnie tajemnicza…

Atrakcją nie tylko dla najmłodszych może stać się przejazd zaprzęgiem konnym lub sympatycznych koników huculskich. Miejscowi hodowcy co roku gratis przewożą dzieci i dorosłych saniami lub wiejskim wozem, a najmłodsi pod opieką rodziców mogą nie tylko pogłaskać, ale nawet dosiąść te sympatyczne i piękne zwierzęta. Wszystkich, a zwłaszcza całe Rodziny wraz ze swoimi skarbami serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i radości świątecznego spotkania.

Tekst i Foto: AS

 

 

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."