Czasami niewielki staw może być śmiertelnie niebezpieczny (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. 20 lutego brzozowscy strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej PSP w Brzozowie przeprowadzili ćwiczenia ratownicze na akwenie wodnym – zalodzonym w miejscowości Zmiennica. Okres zimowy wpływa na wzrost zagrożeń związanych z tworzeniem się lodu na rzekach, stawach czy zalewach.

Na terenie naszego powiatu jest wiele tego typu akwenów. Czasami niewielki staw może być śmiertelnie niebezpieczny w sytuacji załamania się lodu pod ciężarem człowieka. Często zdarza się, że w wielu tragicznych zdarzeniach poszkodowane są dzieci, które nie powinny wchodzić na taki lód.

Dlatego też w ramach planu doskonalenia zawodowego brzozowscy strażacy ćwiczyli następujące elementy z ratownictwa na lodzie: umiejętność zabezpieczania siebie podczas działań na lodzie i na brzegu, umiejętność dotarcia do poszkodowanego potrzebującego pomocy, umiejętność podejmowania poszkodowanego z wody, umiejętność samemu wydostania się z przerębli, umiejętność dotarcia z poszkodowanym na brzeg nie narażając siebie i ratowanego, posiadać wiedzę o organizacji zaplecza miejsca akcji, umiejętnie opanować wykonywanie czynności ratowniczych. W ćwiczeniach wzięło udział 8 strażaków, dwa samochody ratowniczo-gaśnicze ze sprzętem oraz samochód operacyjny. Ćwiczenia nadzorował: Dowódca JRG – kpt. Bogdan Biedka.


źródło: KP PSP Brzozów
opracował: st.kpt. Tomasz Mielcarek
zdjęcia: kpt. Bogdan Biedka

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."