Derby Podkarpacia dla sanoczan. Trwa zwycięska passa juniorów TSV.

JASŁO / PODKARPACIE. Juniorzy TSV Cellfast Sanok pokonali 1:3 zawodników MOSiRU Jasło. Dla podopiecznych Wiesława Semeniuka było to bardzo ważne zwycięstwo, dające awans na 2. miejsce w ligowej tabeli. Sanoczanie plasują się tuż za AKS Resovią Rzeszów.

Po pewnym zwycięstwie 3:0 nad Błękitnymi Ropczyce, sanoccy juniorzy udali się na wyjazdowy pojedynek z MOSiREM Jasło. Spotkania z Jasłem zawsze należały do tych najbardziej zaciętych. Tak było i tym razem. Mimo porażki do 12 w pierwszym secie, sanoczanie nie dali za wygraną i w kolejnej partii zwyciężyli do 22. W trzecim secie utrzymali poprawną grę, również wygrywając do 22. Najwięcej emocji kibicom dostarczyła 4 odsłona meczu, która rozstrzygnęła się na przewagi. Podopieczni Wiesława Semeniuka zachowali więcej zimnej krwi, ogrywając gospodarzy 24:26. Wygrana nad Jasłem dała awans na 2. miejsce tabeli. Nasi reprezentanci plasują się tuż za AKS-em Resovią Rzeszów.

Zagraliśmy dobry mecz.  Szkoda pierwszego seta,  którego ewidentnie przespaliśmy, popełniając masę własnych błędów. Na szczęście kolejne sety ułożyły się po naszej myśli i mogliśmy się cieszyć ze zwycięstwa na trudnym terenie. Warto wspomnieć, że z Jasłem przegraliśmy dwukrotnie przed sezonem, dlatego ta wygrana cieszy nas podwójnie – skomentował mecz Bogusław Hnat.

To była bardzo ważna wygrana, gdyż nie tylko poprawiła się nasza sytuacja w tabeli, ale również mocno podniosły się morale w drużynie. Cieszy szczególnie fakt, że mimo bardzo słabego pierwszego seta, potrafiliśmy się zmobilizować w kolejnym i utrzymać dobrą grę do końca spotkania – dodał Karol Szczepan.

Kolejna ligową potyczkę sanoczanie stoczą 16 listopada na wyjeździe  z Karpatami Krosno.

MOSiR Jasło 1:3 TSV Cellfast Sanok (25:12, 22:25, 22:25, 24:26)

TSV: Bogusław Hnat, Karol Szczepan, Dawid Sobczyk, Dominik Jaklik, Jakub Jaklik, Stanisław Kotyła, Bartłomiej Wójcik oraz Daniel Terkała, Kacper Rybka, Damian Bodziak, Dominik Bodziak i Miłosz Kraus. Trener: Wiesław Semeniuk