Długi weekend w Bieszczadzkim Parku Narodowym. Ponad 20 tys. wyjść na szlaki

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Mimo niesprzyjającej aury w sobotę i niedzielę wielu turystów wybrało się na szlaki Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Ogółem w okresie od 1-szego do 4 maja zanotowano 20 129 wejść na szlaki i ścieżki przyrodnicze.

To o ponad 25% więcej niż notowano w kilku ostatnich latach. Tradycyjnie już najwięcej osób rozpoczynało swoje wędrówki w Wołosatem (3 473 osób poszło w kierunku Tarnicy, 996 – w kierunku Przełęczy Bukowskiej i Rozsypańca). Popularne były również wejścia w Wetlinie Starym Siole (1 709 osób) oraz na Przełęczy Wyżniańskiej (wejście na Rawki) – 1 550).

W tym roku BdPN uruchomił dla zwiedzających szereg obiektów sanitarnych w węzłowych dla ruchu turystycznego punktach. Obiekty wykonano w ramach projektu POIS.05.01.00-00-161/09 pt. Budowa obiektów małej infrastruktury drewnianej w Bieszczadzkim Parku Narodowym. Dzięki środkom UE (EFRR) i 15% wkładowi budżetu RP za kwotę 2,7 mln PLN wykonano łącznie 34 obiekty, w tym 11 sanitarnych, 20 obiektów obsługi ruchu turystycznego oraz 3 wiaty ogniskowe. Na Przełęczy Bukowskiej funkcjonuje od końca 2013 roku pierwszy w kraju sanitariat typu alpejskiego wybudowany ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy URP/SPPW/2.2/KIK/31.

BdPN

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."