Dominika Witowicz zgarnęła I nagrodę podczas Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów

SANOK  / PODKARPACIE. W dniach 26 – 28.03.2014 w Jaśle odbył się XXII Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów. W Jury zasiadali wybitni artyści, profesorowie Akademii Muzycznej we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie i Łodzi.

W kategorii instrumentów smyczkowych i szarpanych prezentowało się 33 młodych adeptów trudnej sztuki muzycznej. Znalazła się wśród nich Sanoczanka skrzypaczka Dominika Witowicz z Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia. Dominika jest uczennicą Pani Grażyny Dziok i podczas Konkursu doskonale zaprezentowała sanocką szkołę. Wykonała piękny Koncert skrzypcowy H. Vieurtempsa oraz brawurowo zagrała Scherzo Tarantelle Henryka Wieniawskiego.

Dominika uzyskała I nagrodę i wystąpiła podczas wieczornego koncertu w Jasielskim Domu Kultury.

Warto dodać, że w ubiegłym roku ten sam Konkurs wygrała Aleksandra Kmiotek również uczennica Pani Grażyny Dziok, a obecnie studentka Akademii Muzycznej w Krakowie.

materiał nadesłany

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."