Kierował traktorem własnej produkcji. Miał ponad 2 promile alkoholu i sądowy zakaz

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Policjanci wydziału kryminalnego komendy w Ustrzykach Dolnych przedstawili 54-letniemu mężczyźnie zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, oraz niestosowanie się do prawomocnego wyroku sądu. 54-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Wczoraj po południu w Liskowatem policjanci Zespołu Ruchu Drogowego ustrzyckiej komendy, podczas wykonywania zadań na drodze, zatrzymali do kontroli mieszkańca gminy Ustrzyki Dolne, który kierował pojazdem mechanicznym własnej konstrukcji. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a także pojazdów innych niż mechaniczne, który obowiązuje go do 2016 r.

Policjanci ustalili, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Wczorajsze popołudnie i noc 54-latek spędził w policyjnym areszcie.

Dziś po wytrzeźwieniu 54-latek usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do prawomocnego wyroku sądu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

foto: sxc.hu

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."