Koła naszpikowane papierosami

PODKARPACIE. Papierosy ukryte w kołach jezdnych samochodu osobowego usiłował przemycić przez polsko ukraińskie przejście graniczne w Medyce obywatel Ukrainy. Warty ponad 10 tys. zł towar wykryli funkcjonariusze Służby Celnej.

W minioną sobotę (17 bm.) we wczesnych godzinach porannych do odprawy celnej na przejściu granicznym w Medyce podjechał samochód osobowy marki Opel na jarosławskich numerach rejestracyjnych. Kierujący pojazdem Mykhaylo H. wybrał pas „nic do oclenia”. Celnicy postanowili jednak bliżej przyjrzeć się pojazdowi i skierowali go do kontroli szczegółowej. Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się jak najbardziej uzasadnione, ponieważ w kołach jezdnych oraz kole zapasowym celnicy wykryli 898 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych. Do własności i próby przemytu przyznał się kierujący Oplem, przeciwko któremu Służba Celna wszczęła postępowanie karne skarbowe. Mężczyzna oprócz papierosów stracił również samochód.

Izba Celna w Przemyślu

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."