Kolejny sukces akordeonistów w Popradzie

W dniach 29 – 31. października 2014 r. w Popradzie (Słowacja) odbyła się 8 edycja renomowanego Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego. Podczas przesłuchań konkursowych bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie Andrzeja Smolika.

Rafał Pałacki, reprezentujący Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Sanoku zajął III miejsce w kategorii klasycznej do 18 lat oraz II miejsce w kat rozrywkowej do 26 lat. Natomiast Michał Krajewski, uczeń Społecznej Szkoły Muzycznej II st. zdobył równorzędną II nagrodę w kategorii rozrywkowej. Obydwaj wystąpili na koncercie laureatów – Rafał jako podwójny laureat dwukrotnie – zdobywając wielkie brawa licznie zebranej w Popradzkim Domu Kultury publiczności.

Nadmienić trzeba, że kolejny artystyczny wyjazd był możliwy dzięki ogromnemu wsparciu Bolesława Szybista – Prezesa Firmy Herb oraz Marka Łęckiego – Prezesa Stomil S.A., za co obaj akordeoniści z opiekunem są bardzo wdzięczni.

PSM Sanok

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."