KSW w Gimnazjum nr 4 w Sanoku! Uczniowie spotkali się z Arturem „Kornikiem” Sowińskim (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Nietypową lekcję wychowania fizycznego dla uczniów Gimnazjum nr 4 zorganizowali nauczyciele Iwona Mermer i Adam Słoniewski. W ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” zaprosili na spotkanie z młodzieżą zawodnika mieszanych sztuk walki, aktualnie związanego z federacją KSW Artura „Kornik’” Sowińskiego.

Program spotkania obfitował w różnorodne atrakcje. Uczniowie przygotowali dla zawodnika krótki pokaz akrobatyczny oraz elementy treningowe z różnych sztuk walki. Następnie odbył się wywiad z zawodnikiem. Padały dociekliwie pytania  o początki kariery sportowej, częstotliwość i intensywność treningów, zalety uprawiania sportów walki, ulubionego zawodnika. Gimnazjalistów intrygował również wątek wykorzystywania umiejętności w życiu codziennym zawodnika. Nie zabrakło pytań o czasy szkolne, np.: ulubiony przedmiot.

Kolejnym etapem było wręczenie przez zawodnika nagród laureatom różnorodnych konkursów organizowanych w ramach kampanii ZTU.

Najciekawszym i najbardziej oczekiwanym przez młodzież elementem spotkania okazał się wspólny trening  przeprowadzony przez samego zawodnika. Różnorodne ćwiczenia, pozornie łatwo wyglądające, wymagały wiele wysiłku. Zajęcia ruchowe pod okiem tak sympatycznego i cierpliwego sportowca to jednak duża przyjemność. Młodzież miała okazję przejść krótki cykl treningowy.

Na zakończenie pan Artur Sowiński cierpliwie rozdawał autografy i pozował do wspólnych zdjęć.

Całe spotkanie przebiegało w sympatycznej atmosferze i na długo zostanie w pamięci uczestników.

Serdecznie dziękujemy zawodnikowi KSW panu Arturowi „Kornik Sowińskiemu”  za życzliwość oraz  kształtowanie postaw prozdrowotnych i prospołecznych wśród młodzieży naszego gimnazjum.

8

Picture 1 of 18

źródło: materiały nadesłane

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."