Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Jaćmierz na Dożynkach Prezydenckich w Spale

20-21 września 2014 roku odbywały się w  Spale Dożynki Prezydenckie. Po I wojnie światowej na równi z Zamkiem Królewskim w Warszawie, Łazienkami Królewskimi, Belwederem i Wawelem, Spała stała się  miejscem reprezentacyjnym Rzeczypospolitej Polskiej przeznaczonym do użytku Prezydentów RP.

To właśnie w Spale w 1927 roku Prezydent Ignacy Mościcki objął patronat nad uroczystościami i Dożynki Prezydenckie zyskały wymiar państwowy. Od kilku lat, dzięki zaangażowaniu się samorządów wszystkich województw, Dożynki Prezydenckie nabrały prawdziwie charakteru dożynek ogólnopolskich.

W tym roku w Dożynkach uczestniczyła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Jaćmierz reprezentując Podkarpacie i Ziemię Sanocką. Od marca br. po rezygnacji kapelmistrza Grzegorza Maliwieckiego orkiestrę prowadzi Mieszko Szybka, student Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Orkiestra wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród zgromadzonych gości. Wśród licznych zespołów i kapel ludowych była to jedyna orkiestra rozrywkowa i została zaproszona przez organizatorów Dożynek do specjalnego sektora,   gdzie zgromadzeni byli Prezydent, jego goście i współpracownicy. Koncert młodych muzyków oraz występy mażoretek zyskały uznanie i gromkie brawa zebranych. Prezydent pogratulował kapelmistrzowi, że w takim niewielkim środowisku jak Jaćmierz prowadzi amatorską orkiestrę, która doskonale prezentuje się na imprezie o randze ogólnopolskiej. Prezydent Bronisław Komorowski życzył Mieszkowi Szybka dalszych osiągnięć w artystycznej pracy z młodzieżą.

Udział w Dożynkach Prezydenckich Orkiestra traktuje jako ogromne wyróżnienie i zaszczyt zwłaszcza po tym, jak pojawiały się pogłoski, że orkiestra jaćmierska została rozwiązana. Uczestnictwo w imprezie o takiej randze najlepiej świadczy o tym, że Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Jaćmierz działa nadal i w dalszym ciągu zapraszana jest do uświetniania prestiżowych uroczystości.

materiały nadesłane

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."