Nielegalni imigranci z Syrii zatrzymani w Bieszczadach. Szli do znajomych w Niemczech

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z bieszczadzkiej placówki w Stuposianach zatrzymali trzech obywateli Syrii, którzy dokonali nielegalnego przekroczenia granicy państwowej z Ukrainy do Polski.

Mężczyźni w wieku 18, 26 i 28 lat przekroczyli linię granicy idąc z Ukrainy do Polski pieszo (24 lutego). Zostali zatrzymani kilometr od granicy, w kompleksie leśnym niedaleko Stuposian. W trakcie legitymowania przez patrol Straży Granicznej okazali syryjskie dokumenty tożsamości. Wyjaśnili, że celem ich podróży miały być Niemcy. Tam mają swoich znajomych. Syryjczycy byli w dobrym stanie zdrowia. Posiadali ciepłą odzież i obuwie na zmianę. Na podróż dysponowali kwotą 1 500 dolarów łącznie.

W trakcie wyjaśnień, złożyli wnioski o nadanie statusu uchodźcy i zostali skierowani do ośrodka recepcyjnego dla cudzoziemców w Podkowie Leśnej – Dębaku.

BOSG

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."