SANOK: Nietrzeźwy miał zamiar przewozić niepełnosprawnych

SANOK / PODKARPACIE. Policjant wraz ze strażnikiem miejskim w trakcie rutynowej kontroli drogowej ujawnili, że kierujący volkswagenem jest nietrzeźwy. W trakcie rozmowy z nim okazało się, że jest pracownikiem urzędu zatrudnionym w charakterze kierowcy i właśnie jedzie po niepełnosprawne dzieci

, aby przywieźć je do placówki szkolnej. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę.

Policjant wspólnie z funkcjonariuszem sanockiej Straży Miejskiej w trakcie pełnienia służby w Sanoku na ul. Piastowskiej o godz. 7.20  zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena. Kierujący, 25-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, w trakcie kontroli zachowywał się nerwowo. Podczas badania stanu trzeźwości urządzenie wykazało w jego organizmie ponad 0,8 promila alkoholu.

Okazało się, że kierujący jest zatrudniony jako kierowca i ma za zadanie przewozić osoby niepełnosprawne z miejsc zamieszkania do placówki szkolnej. Na szczęście nie zdążył zabrać do samochodu żadnych pasażerów.

Funkcjonariusze zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy uprawnienia oraz uniemożliwili mu dalszą jazdę samochodem.

Sprawa trafi do sądu.

KPP Sanok
foto: archiwum KWP

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."