„O mężach dzielnych, łupach ogromnych, dziewkach jak róże cudnych…” Zgłoś się do „Watry”! (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. „Witajże Gościu w grodzie sanockim! Posadnik nasz śle po Ciebie, abyś z nim wychylił miodu puchar za pomyślność drużyny. Wejdźże więc w progi nasze, historii posłuchaj, które latopisiarz żmudnie na pergaminie spisał” – tak brzmi początek zaproszenia jakie Drużyna Lędziańskich Wiciędzy „Watra” przesyła do wszystkich zainteresowanych tematyką średniowiecza.

Dalej w zaproszeniu czytamy:
„Będzie o mężach dzielnych, i o łupach ogromnych, i o dziewkach jak róże cudnych. Będzie o bitwach i o potyczkach, o pojedynkach i najazdach zbójeckich. Będzie o czynach chwalebnych, ale i zdradach podłych. A jeśli opowieści nasze zdały ci się, snadź znaczy to, żeś już gotów dołączyć do naszej drużyny. Bo czasy to ciężkie i każdy miecz ostry, a i łuk ze strzałami na wagę złota są. A jeśliś niewiastą, czy młodym otrokiem to nie martw się, i dla Ciebie zajęcie na grodzie się znajdzie, a przyszłość wielką okazać się może”.

Drużyna Lędziańskich Wiciędzy „Watra”
Skupia wczesnośredniowiecznych wojów słowiańskich odtwarzających kulturę materialną i zwyczaje Lędzian, plemienia zamieszkującego tereny dorzecza Sanu i Dniestru w IX-X w., a także ludów sąsiednich: Morawian, Madziarów, Pieczyngów oraz wareskich najemników, mających spory wkład w powstanie państwa ruskiego.

10

Picture 1 of 26

Kontakt z Drużyną Lędziańskich Wiciędzy „Watra”

Wojewoda
Piotr „Spitygniew” Stanisz - 665 053 727

Nabór:
Wojciech Chrobak - 883 455 796
Jakub „Ingwar” Rodzinka – 721 290 011

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."