O zagrożeniach wśród osób starszych na debacie policyjnej

LESKO / PODKARPACIE. Bezpieczeństwo mieszkańców Leska i powiatu leskiego było tematem wczorajszej debaty, którą w Bieszczadzkim Domu Kultury odbyli seniorzy z policjantami. W debacie wziął również udział starosta leski Marek Pańko.

Potrzeba poruszania zagadnień związanych z bezpieczeństwem osób starszych związana jest z coraz częstszym popełnianiem przestępstw na ich szkodę. Wczorajsze spotkanie seniorów z policjantami w Lesku było doskonałą okazją do zwrócenia uwagi na zagrożenia wśród osób starszych.

Policjanci przedstawili seniorom stan bezpieczeństwa w powiecie leskim, omawiając katalog najczęściej popełnianych przestępstw, również tych popełnianych  wobec osób starszych. Zwrócili również uwagę seniorów na fakt, ze bezpieczeństwo to wspólna sprawa wszystkich mieszkańców, a dobra współpraca na linii mieszkańcy – Policja znacząco wpływa na jego poprawę. Zachęcali, by zwracać uwagę i sygnalizować o wszelkich przejawach łamania prawa.

Seniorzy nie tylko zadawali pytania na interesujące ich tematy, ale również przekazali swoje sugestie co do poprawy stanu bezpieczeństwa w mieście i powiecie.

źródło: KPP Lesko

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."