Pierwsze strzały na Krymie. Ukraińcy przejęli kontrolę nad lotniskiem „Belbek”. Bohaterska akcja ukraińskich żołnierzy(VIDEO)

Ukraińscy żołnierze przejęli kontrolę nad większą częścią lotniska „Belbek” w Sewastopolu. Zrobili to bez jednego strzału. Pod kontrolą Rosjan pozostaje jednak pas startowy.

Informację podał dziennikarz Dmitrij Timchuk na Facebooku.

We wtorek rano na lotnisku nie uzbrojeni ukraińscy żołnierze stanęli twarzą w twarz z Rosjanami. Śpiewając i trzymając ukraińską chorągiew Ukraińcy doszli do rosyjskich żołnierzy. Rosjanie oddali strzały w powietrze. Wyglądali na zupełnie zaskoczonych.

- Sytuacja na lotnisku przez całą noc była bardzo napięta. Wojsko rosyjskie po przejęciu kontroli nad lotniskiem zachowywało się bardzo nerwowo. Widząc ruch ukraińskich wojskowych, Rosjanie strzelali w powietrze – napisał dziennikarz.

Podczas negocjacji Rosjanie nie przedstawi jasnych żądań – wyjaśnia dziennikarz. – W rezultacie, ukraińscy wojskowy przejęli kontrolę nad obiektami – twierdzi.

„Wojsko ukraińskie sprawuje pełną kontrolę nad postojem statków powietrznych, skład paliwa, punktem kontrolnym – napisał Timchuk

Źródło: Niezalezna.pl

PrintFriendly

Komentarzy: 19 do “Pierwsze strzały na Krymie. Ukraińcy przejęli kontrolę nad lotniskiem „Belbek”. Bohaterska akcja ukraińskich żołnierzy(VIDEO)”

 1. SZOK płakać się chce pisze:

  oni jednak kochają tą swoją Ukrainę !

  Oceń komentarz: Dobre 15 Słabe 14

  • Ukraińcy pokazali że po ich stronie jest moralne prawo do tych ziem pisze:

   łamie im się głos podczas marszu i śpiewu hymnu wiedzą że mogą zginąć ale idą – niezwykłe!

   Widać że nie maja nic do stracenia – olbrzymia determinacja !

   Ruscy niech się lepiej wycofają – z takimi żołnierzami ja Ci Ukraińcy to na Rosję można iść!

   Oceń komentarz: Dobre 29 Słabe 26

  • Prawda jest taka że jak Ukraińcy zatrzymają Putinowską Rosję pisze:

   Polacy nie będą musieli walczyć z Rosjanami o swoją ziemię, o Polskę o rodziny !

   Ja osobiście jako Polak dziękuj e za ich bohaterstwo i za to że walczą za naszą wolność!

   Oceń komentarz: Dobre 13 Słabe 35

 2. inspektor pisze:

  HEHE UPA KOMENTARZ PISZE ja pierwszy sie poddam nie bede ginq za politykow, sqdy ,fiskusy i państwo POLICYJNE!pa pa

  Oceń komentarz: Dobre 29 Słabe 14

 3. fachowiec pisze:

  SZKOLENI W POLSCE BANDA TUSKA

  Oceń komentarz: Dobre 22 Słabe 9

  • Donek to szkoli swoją bandę POmylonych pisze:

   jak okradać Polaków i osłabiać Polskę – przykłady można mnożyć !

   Oceń komentarz: Dobre 29 Słabe 11

 4. inspektor pisze:

  DO WYSZEDŁ BY NIEWIEM SKQD BRONIŁ CIEBIE DZIADU NIE BĘDE JA MAM DZIECI ,KTÓRE PRAGNQ ZYC

  Oceń komentarz: Dobre 4 Słabe 9

 5. giger pisze:

  Slowo bohater widze stracilo juz calkiem znaczenie.
  A tak na marginesie Krym nigdy nie byl ukrainski.

  Oceń komentarz: Dobre 22 Słabe 11

 6. terrorysta pisze:

  70 lat temu Polacy mieszkający na wołyńskich wsiach żyli już tylko w oczekiwaniu na śmierć. Wokół płonęły domy, zabudowania i plony, łuny pożarów widać było każdej nocy. Wiatr rozwiewał dymy, a swąd spalenizny uniemożliwiał oddychanie. Bycie Polakiem oznaczało wyrok śmierci. Taki los zgotowali im w latach II wojny światowej, a nawet po jej zakończeniu dzisiejsi „bohaterowie Ukrainy” -nacjonaliści z Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, Ukraińskiej Powstańczej Armii, wszelkich innych ukraińskich formacji grasujących po Kresach i podburzeni przez nich ukraińscy sąsiedzi w imię opętańczej wizji zbudowania, za wszelka cenę „samostijnej” Ukrainy, „czystej jak szklanka wody” i zwykłej grabieży. Według aktualnych wyliczeń liczba ofiar tej makabrycznej zbrodni, która objęła 6 województw II Rzeczypospolitej sięgała 200 tysięcy. Zdecydowaną większość ofiar stanowili polscy chłopi, najczęściej wielodzietne rodziny. Podczas mordów nie oszczędzano kobiet (nawet brzemiennych), dzieci i starców. Dla morderców nie miało znaczenia, jaki był status społeczny czy majątkowy ofiar. Nieistotnym było, jaki wykonywali zawód i jakiego byli wyznania. Nie mieli szans, bo Polacy zostali uznani przez rasistów ukraińskich za inny, obcy, skazany na wytępienie, gatunek. Kresowi Polacy ginęli zdumieni i przerażeni tym, że męczeńska śmierć spotyka ich często z ręki dobrego znajomego czy krewnego.

  Oceń komentarz: Dobre 26 Słabe 9

  • ZB pisze:

   …”Polacy ginęli zdumieni i przerażeni tym, że męczeńska śmierć spotyka ich często z ręki dobrego znajomego czy krewnego”..
   Obecnie doczekaliśmy się,że na tle czarno-czerwonych flag nasi politycy,były premier, przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek,szef opozycji Jarosław Kaczyński, szef frakcji PO,w Parlamencie Europejskim Jacek Protasiewicz wykrzykują u boku Tiahnyboka, banderowskie hasła: „Sława Ukrainie!”.To ten Tiahnybok,który w swoich wypowiedziach mordowane polskie kobiety,dzieci przyrównywał do robactwa!”

   Oceń komentarz: Dobre 10 Słabe 2

 7. vvv pisze:

  Cała Europa spokojnie. Bez emocji. Dyplomatycznie. A polscy politycy jak wariaci. W sumie rozkręcili spirale psychozy. Politycy tacy jak prezydent czy premier powinni studzić emocje. Nie pozwolić na eskalację
  A tymczasem polscy politycy rozpętali jakąś psychozę strachu. W zasadzie miałem wrażenie ze zaraz wyślą polską armie na pomoc Ukrainie. Mimo ze ta nawet sie nie broniła. Chora postawa. Naganna. I cały czas miałem wrażenie że próbują Polskę wciągnąć do wojny z Rosją. A tymczasem to nie nasz konflikt. To nie nasze interesy. I dość mam wciskania przez polskie władze głupot że to jakieś nasze interesy

  Oceń komentarz: Dobre 31 Słabe 2

 8. terrorysta pisze:

  Cały problem tkwi w tym, że wszystkie stacje komercyjne i niestety również telewizja publiczna, przez całe 6 lat, ukrywały gangsterkę tej nikczemnej władzy. Dopiero teraz, kiedy Platforma idzie na dno jak Titanik, właściciele tych stacji uznali, że aby wyjść z twarzą, nie mogą w dalszym ciągu ogłupiać własne Społeczeństwo i ukrywać patologie tej zarozumiałej i arogandzkiej władzy… Jeszcze żaden rząd po 1989 roku, nie miał tak miażdżącego poparcia mediów. Ale niestety, duża część Społeczeństwa nie kieruje się własnym rozumem i nie myśli samodzielnie. Żyje w schizofreni intelektualnej, bo nie potrafi odróżnić medialną fikcję wykreowaną przez salon Tuska, od rzeczywistości, w której żyje Polska ulica…

  Oceń komentarz: Dobre 13 Słabe 6

 9. Adriano Ronaldo pisze:

  Przez wasza zaślepiona nienawiść z przeszłości nie widzicie obecnych problemow. Może i krajem nie rządzą nasi politycy za dobrze,ale tutaj pokazują się z jak najlepszej strony.
  Dlatego tez takie glaby jak VVV czy terrorysta nigdy nic w życiu nie osiągną i nie napiszą żadnej pracy naukowej ponieważ ich iloraz inteligencji i szersze postrzeganie świata jest równe zeru. ot co macie klapki na oczach jak Putin:)i jedyne co wam pozostaje to szerzyć śmieciowe wypowiedzi na forach. Jesteście jak takie psy na łańcuchu:)szczekacie z nienawiści a nie macie pojęcia o niczym:)

  Ale znajcie moja dobroć i chociaż i tak pewnie nie przekonam was , to opowiem wam czemu tak ważne jest to co robią w tej chwili nasi politycy.

  A no ważne jest dlatego bo Ukraina w przyszłości będzie ważnym partnerem handlowym i jesli obecnie nie pomożemy jej będziemy dalej pogłębiać Polsko Ukrainska nienawiść a chyba wystarczająco uz jej bylo w historii i z jednej i z drugiej strony.
  Ukrainie trzeba pomoc bo Putin jest czlowiekiem nieobliczalnym a zachod jak zwykle opieszale reaguje. W 39tym sami doświadczyliśmy na wlasnej skorze i polscy politycy nie chca popelnic tego bledu nie chca stac bezczynnie bo jesli Putin zobaczy ,ze sie boimy, jesli zobaczy ,ze reakcja swiata jest obojetna to nie zatrzyma sie na Krymie tylko przyjdzie pora i na nas. I kto mysli rozsadnie bedzie wiedzial o tym a kto wychowany jest w nienawisci prostoscie myslenia bedzie wypisywał przestarzale nie na czasie komentarze.

  Ukraincy widza co robia polscy politycy i na pewno beda nam to pamietac.
  Zawsze znajdzie sie i po stronie Ukraińskiej trochę oszolomow takich jak i u nas VVV czy terrorysta,ktorzy beda prbowac podburzać naród,ale trzeba byc dobrej mysli. Ja uwazam,ze blizej nam do przyjaźni niz do wrogosci i oby tak dlej szlo w tym kierunku. Bo powinnismy byc partenrami i wzajemnie sie wspierac i musimy zawsze pamietac prawdziwym wrogiem nie powinnismy byc My a Rosja.

  Jesli nie popelnimy bledow naszych przodkow jak i z strony Ukrainskij (Wolyn, Bandera itd) tak i wczesniej z Polskiej (Pilsudski, zdrada ukrainy obozy) to mysle,ze bedziemy budowac wspolna mocna przyslosc.

  A w tej chwili jestesmy na dobrej drodze. Slawa Polsce Sława Ukrainie ! :)

  Oceń komentarz: Dobre 12 Słabe 14

  • a co z wymianą handlową pisze:

   z Rosją ,porównałeś ją do tej z Ukrainą ? Ponad naszymi głowami ustalił Obama z Putinem i ciotką Angelą pewne sprawy parę lat temu (to wtedy banksterka zrezygnowała z tarczy w naszym grajdołku)Liczysz na zniesienie wiz ? :)

   Oceń komentarz: Dobre 14 Słabe 2

  • hdt pisze:

   Przeciez Krym nigdy nie byl ukrainski.
   „Slawa ukrainie. ..” szkoda slów na takie wypociny

   Oceń komentarz: Dobre 8 Słabe 4

  • ZB pisze:

   Taki jest twój pogląd i masz do tego prawo.Szanuje go.Ale, czy ja, lub osoby,które utraciły tam na Ukrainie swoich bliskich, nie mogą mieć innego zadania niż Ty?Co budujesz nowy kult?I uważasz,że kto go nie wyznaje to jest według Ciebie głąbem?
   Właśnie myślac takimi kategoriami sam się nim stałeś czyli głąbem.A Ukrainę czeka,ale następny i to szybciej niż myślisz, nowy Majdan.

   Oceń komentarz: Dobre 9 Słabe 1

 10. Fred pisze:

  Co za glupoty piszecie????? Jacy ‘bochaterzy’ – lotnisko nadal w ruskich rekach!

  A niewygodne wpisy. USUNIETE – WSTYD

  Oceń komentarz: Dobre 16 Słabe 4

 11. buba, nie kompromiutuj się pisze:

  banderowska rewolucja na majdanie…a zachód śpi…

  Oceń komentarz: Dobre 4 Słabe 6

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."


Przepisz nazwę domeny: