Pijani i bez uprawnień za kierownicą

Nie pomagają apele do kierowców, aby nie siadali za kółkiem po wypiciu alkoholu. Niemal codziennie dochodzi do zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierujących. W sobotę funkcjonariusze zatrzymali dwóch pijanych mężczyzn. Rekordzista miał blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W Krościenku w gminie Ustrzyki Dolne policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Tuż przed godz.14 funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali nietrzeźwego 29-letniego mężczyznę, mieszkańca gminy Ustrzyki Dolne, który wjechał audi do przydrożnego rowu. Badanie alkomatem wskazało wynik  2,77 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

W drugim przypadku policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Lesku wykonujący swoje czynności na terenie gminy Ustrzyki Dolne na drodze krajowej nr 84 zatrzymali kierującego pojazdem czterokołowym, niedopuszczonym do ruchu. 21-letni mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego znajdował się w stanie nietrzeźwości. Alkomat wskazał w jego organizmie 1,57 promila alkoholu. Ten kierowca również nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 i utrata prawa jazdy.

Nietrzeźwi kierujący to prawdziwa plaga naszych dróg. Dlatego policjanci proszą, aby zwracać uwagę na przypadki siadania za kółkiem przez nietrzeźwych i zgłaszać je pod numer 112 lub 997.

KPP Ustrzyki Dolne

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."