Pijany 17-latek szarpał mundur policjantów i chciał ich uderzyć. Noc spędził w areszcie

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Zarzut wywierania wpływu na czynności urzędowe usłyszał 17-letni mieszkaniec gminy Ustrzyki Dolne. Młody mężczyzna mężczyzna groźbami i przemocą chciał zmusić policjantów do zakończenia interwencji. W efekcie noc i połowę dnia spędził w policyjnym areszcie.

Tuż po północy 21 listopada br. policjanci zostali powiadomieni o głośniej imprezie alkoholowej w Trzciańcu gm. Ustrzyki  Dolne. Na miejscu okazało się, że młodzi ludzie bawią się kosztem innych lokatorów, którzy wcześniej zwracali im uwagę. Z wnętrza wskazanego mieszkania dochodziły okrzyki i wyzwiska. Nikt z imprezujących osób nie otwierał drzwi. Po niedługim czasie policjanci zauważyli na zewnątrz budynku trzech uciekających mężczyzn, którzy używali wobec policjantów słów wulgarnych i rzucali w nich kamieniami.

Funkcjonariusze zatrzymali jednego z uciekających. Był agresywny, szarpał ich za mundur i próbował uderzać. 17-latek został przewieziony do ustrzyckiej komendy. Był pijany. Alkomat wskazał blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Wczoraj po południu, kiedy mężczyzna wytrzeźwiał usłyszał zarzuty znieważenia policjantów na służbie i zmuszanie ich do odstąpienia od czynności służbowych.

17-latek przyznał się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddał się karze.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

foto: flickr.com / philippe leroyer

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."