Pijany 20-latek wjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do „czołówki”

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W sobotę wieczorem doszło do groźnej kolizji drogowej w Bereżkach gm. Lutowiska. Kierujący oplem pijany 20-latek wjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącą prawidłowo hondą. W kolizji brało udział czterech mężczyzn, żaden nie wymagał leczenia szpitalnego.

W sobotę tuz przed 21. policjanci zostali zawiadomieni o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Bereźkach na terenie gminy Lutowiska. Z ustaleń policjantów wynikało, ze 20-letni mieszkaniec gminy Lutowiska kierujący oplem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na zakręcie wjechał na przeciwległy pas zderzając się z jadąca prawidłowo hondą, kierowaną przez mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego. W wyniku zderzenia kierujący oplem wypadł z drogi i wjechał do przydrożnego rowu, natomiast drugi pojazd zawisł na barierce energochłonnej.

Policjanci zbadali stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Kierujący oplem znajdował się w stanie nietrzeźwości, miał 2,31 promila alkoholu, a podróżujący z nim 44-letni pasażer 2,35 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierujący hondą i jego pasażer byli trzeźwi.

KPP Ustrzyki Dolne
foto: archiwum KWP

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."