PODKARPACIE: 3 kg bursztynu w bagażu turystów z Ukrainy (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. 3 kilogramy bursztynu wykryli celnicy na przejściu granicznym w Medyce podczas kontroli dwóch  turystów z  Ukrainy.

W dniach 11 i 12 marca br. na przejściu pieszym w Medyce funkcjonariusze Służby Celnej udaremnili przemyt bursztynu. Łącznie zatrzymali 3 kg tego cennego kruszcu. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku towar ukryty był w bagażu podręcznym.

W złożonych wyjaśnieniach, obywatele Ukrainy tłumaczyli, że trefny towar mieli tylko przenieść przez granice w zamian za drobną odpłatność.

Przeciwko przemytnikom Służba Celna wszczęła postępowanie karne skarbowe a nielegalny towar został zabezpieczony do dalszego postępowania.

Gdyby bursztyn udało się przemycić, trafiłby on do sprzedaży w szarej strefie stając się elementem nieuczciwej konkurencji wobec przedsiębiorców legalnie zajmujących się handlem i obróbką bursztynu.

źródło: Izba Celna w Przemyślu

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."