Policyjne konie zdały egzamin. Pomogą w utrzymaniu porządku (FILM, ZDJĘCIA)

Konie, którymi dysponuje podkarpacka policja w czwartek i piątek brały udział w egzaminie sprawdzającym ich kwalifikacje. Wszystkie potwierdziły swoje umiejętności i mogą być dopuszczone do wykonywania zadań przewidzianych dla policyjnych wierzchowców.

W podkarpackiej policji „służy” pięć wałachów – Winston, Larosan, Empres, Rewal i Gonzo. Wszystkie spełniają wyśrubowane kryteria predysponujące je do wykonywania wszelkich policyjnych zadań.

W czwartek i piątek nasze wierzchowce przeszły serię sprawdzianów. Komisja wnikliwie obserwowała poziom wyszkolenia koni i jeźdźców. Wszystkie konie potwierdziły opanowanie umiejętności drugiego stopnia. Oznacza to, że mogą być wykorzystywane w służbie patrolowej w ruchu miejskim o dużym natężeniu oraz do działań w pododdziałach zwartych, związanych z przywracaniem naruszonego porządku publicznego.

W czwartek odbył się egzamin ujeżdżeniowy na parkurze, natomiast w piątek jeźdźcy na koniach sprawdzali ich umiejętności podczas współdziałania z pododdziałem zwartym, z policjantami Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie.

źródło: KWP

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."