Ponad 40 mandatów za szybką jazdę w ramach policyjnej akcji ,,Prędkość”

SANOK / PODKARPACIE. Biorąc pod uwagę liczne przypadki niestosowania się do znaków dotyczących ograniczenia prędkości przez kierujących samochodami, policjanci przeprowadzili akcję „Prędkość”.

 

Nie trzeba nikogo przekonywać, że pojazdy poruszające się po drogach publicznych z nadmierną prędkością stwarzają ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Celem akcji jest ujawnianie kierujących samochodami, którzy nie stosują się do znaków drogowych dotyczących ograniczenia prędkości. Jak wynika z przeprowadzonej analizy stanu bezpieczeństwa  nadmierna prędkość jest przyczyną wielu wydarzeń drogowych. W roku 2013: 16 spośród 40 wypadków drogowych było spowodowanych niedostosowaniem prędkości przez kierującego do panujących na drodze warunków.

Policjanci w ramach akcji przeprowadzili kontrole 75 pojazdów. W 53 przypadkach ujawniono zachowanie niezgodne z prawem. 42 kierowców ukarano mandatami, a wobec 11 zastosowano pouczenia.

Aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg, tego typu akcje będą przeprowadzane systematycznie.

źródło: KPP Sanok

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."